نکات طلایی در مورد لاغری بعد از زایمان

نکات طلایی در مورد لاغری بعد از زایمان
ب

ميانگين افزايش وزن در زمان بارداري ۹ الي ۱۳ كيلوگرم است . در زمان تولد نوزاد ۷- ۶ كيلوگرم از وزن بدن مادر كاسته مي شود و مدتي طول مي كشد تا باقي مانده اضافه وزن از بين برود.

نکات طلایی در مورد لاغری بعد از زایمان

آيا بچه دار شدن به معني چاق شدن است ؟

خير , البته مدتي وقت لازم است تا وزن به حالت اوليه باز گردد و اكثر مادران وزن طبيعي خود را در مدت ۱۲- ۸ ماه از خاتمه بارداري به دست مي آورند. در اين مدت لازم است مادران از برنامه غذايي مناسب پيروي كنند , فعال باشند و باقي كار را به عهده زمان بگذارند.

چه وقت پس از تولد نوزاد مي توان شروع به رژيم گرفتن كرد ؟

عجله نكنيد و بلافاصله پس از تولد نوزاد رژيم نگيريد . قبل از هر چيز صبر كنيد تا سه ماه از تولد نوزاد بگذرد .در اين مدت فقط غذاهاي مناسب و سالم بخوريد و تحرك كافي داشته باشيد .

راهنماي كاهش وزن براي مادران

۱- مراقب بدن خود باشيد.

 

بدن در دوران بارداري تحت فشار زيادي قرار مي گيرد. به علاوه چنانچه نوزاد خود را شير مي دهيد نياز شما به دريافت كالري بيشتر مي شود بنابر اين غذاي مناسب به مقدار كافي بخوريد تا سالم و سلامت بمانيد.

۲- از غذا هاي مفيد تغذيه كنيد.

 

مادران نياز به يك رژيم غذائي متعادل با مواد غذائي كافي دارند , اين رژيم بايد حاوي املاح معدني , ويتامين ها و فيبر به مقدار زياد باشد. بايد از خوردن غذا هاي نامناسب وهله هوله و شيريني جات پرهيز شود.

۳- براي كاهش وزن رژيم سخت نگيريد.

 

رژيم سخت باعث مي شود كه ناخوش شويد و احتمال چاق شدن مجددشما زياد است .

۴- بتدريج ورزش را شروع كنيد .

 

بهترين زمان آغاز ورزش ۶ هفته پس از زايمان است . روزانه ۳۰ دقيقه ورزش منظم داشته باشيد. ابتدا از مقدار كم مثلآ ۱۰ دقيقه در روز و با شدت كم شروع كرده و بتدريج مدت و شدت آن را افزايش دهيد . نوع ورزشي كه انجام مي دهيد بايد متناسب با وضعيت جسماني شما باشد .ورزش انرژي را افزايش مي دهد و كمك مي كند بدن شما به حالت اول خود باز گردد.

۵- صبور باشيد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *